در زمان مطالعه این مقاله، از گوش دادن به موسیقی نیز لذت ببرید.

4 روش برای کم کردن حجم عکس

4 روش برای کم کردن حجم عکس

4 روش برای کم کردن حجم عکس که از طریق آنها می توانید حجم عکس و یا عکس های خود را در کمترین زمان ممکن و بدون افت کیفیت کاهش دهید. کم کردن حجم عکس بیشتر برای طراحان سایت کاربرد دارد. گاهی اوقات ممکن است یک طراح سایت بخواهد یک یا تعداد زیادی عکس را در سایت خود مورد استفاده قرار دهد.

بنابراین او باید تصاویر را قبل از بارگذاری بهینه سازد تا سرعت بارگیری آن صفحه یا صفحاتی که قرار است عکس ها درون آنها قرار بگیرد بالاتر رفته و همچنین فضای کمتری از هاست اشغال شود. اکثر شما که در حال خواندن این مقاله می باشید، با سایت های ارزیابی سرعت وب سایت مانند GTmetrix آشنا هستید.

یکی از عوامل امتیاز دهی اینگونه سایت ها در مبحث سرعت، کم حجم بودن مدیا (عکس و فیلم) در صفحه اول سایت می باشد. در صورتی که صفحه اول سایت شما دارای عکس و یا عکسهایی با حجم بالا باشد، سایت شما امتیاز کمتری کسب می کند.

 

یکی از اشتباهات اکثر طراحان سایت و تولید کنندگان محتوا برای سایت ها، این است که گمان می کنند فقط باید حجم عکس های صفحه اول سایت را پایین آورده و آنها را در سایز مناسب قرار دهند و به قولی عکس ها را بهینه نمایند. در حالی باید همیشه در نظر داشته باشید تمام بازدید کننده های شما از اینترنت پر سرعت بهره نمی برند و ممکن است با طول کشیدن بارگذاری یکی از صفحات سایت شما بی درنگ آن را بسته و از سایت شما خارج شوند.

اینجاست که اشتباه شما خود را نمایان می سازد. بازدیدکننده ای که می توانست امتیاز سایت شما را در پیش موتورهای جستجو بالا ببرد، با اشتباه شما این فرصت از دست می رود.

پس همیشه به یاد داشته باشید قبل از بارگذاری یک عکس در سایت خود آن را از نظر حجم، سایز و فرمت بهینه سازی نمایید.

 

4 روش برای کم کردن حجم عکس

4 روش برای کم کردن حجم عکس

  • استفاده از سایت Tiny PNG

Tiny PNG یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین ابزارهای آنلاین و رایگان در زمینه بهینه سازی تصویر است. از طریق این ابزار می توانید حجم عکس هایی که دارای فرمت PNG و JPEG هستند را کم نمایید. فقط به یاد داشته باشید در هر سری فقط می توانید تعداد 20 عکس با نهایت حجم 5 مگابایت را استفاده نمایید.

یک محدودیت دیگر این است که در ماه فقط می توانید تا 100 عکس را بصورت رایگان بهینه نمایید. Tiny PNG همچنین برای wordpress و Magneto افزونه نیز دارد که استفاده از آن کار شما راحت‌تر می‌سازد.

4 روش برای کم کردن حجم عکس

  • JPEG Optimizer

JPEG Optimizer   قادر است که هم حجم عکس های شما را کم کند هم اجازه تغییر اندازه آنها را به شما بدهد. کار با این ابزار همانند ابزار قبلی خیلی ساده است. تنها نکته ای که شما باید در نظر داشته باشید این است که این سایت فقط امکان تغییر و آماده‌سازی تصاویر با فرمت JPEG را به شما می‌دهد.

4 روش برای کم کردن حجم عکس

  • Optimizilla

با استفاده از Optimizilla نیز شما می‌توانید تا جایی که ممکن است حجم تصاویر را بدون آنکه از کیفیت آن کاسته شود کم کرده و تصاویری با کیفیت تولید کنید. همچنین شما می‌توانید عکس‌هایی با هر دو فرمت PNG و JPEG را فشرده کنید.

این ابزار این امکان را به شما می‌دهد که نسخه قبل و بعد از ادیت تصویر خود را همواره ببینید. این موضوع  خیلی به شما کمک می‌کند، چرا که در حین انجام کار متوجه هرگونه افت کیفت می‌شوید و می‌توانید برای ادامه کار تصمیم بگیرید که می‌خواهید تا کجا پیش بروید.

بعد از بهینه سازی می توانید تمام عکس های خود را بصورت یکجا در یک فایل Zip دانلود نمایید.

4 روش برای کم کردن حجم عکس

  • Compressor.io

آخرین ابزار آنلاین فشرده سازی با Compressor.io می باشد که به 2 صورت می توانید تصاویر خود را بهینه سازی کنید. در دسته اول یا همان Lossy، فشرده سازی تصاویر با افت کیفیت همراه خواهد بود ولی از فرمت های JPEG، GIF،PNG و SVG پشتیبانی می کند. در دسته دوم با همان Lossless افت کیفیت محسوسی مشاهده نمی شود اما تنها قادر به فشرده سازی تصاویر PNG و JPEG خواهید بود. این ابزار از قابلیت آپلود دسته ای تصاویر پشتیبانی نمی کند بنابراین باید تمامی تصاویر، با حداکثر حجم 10 مگابایت را به صورت تکی در محیط آن آپلود نمایید.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

دیگر مقالات

هایلایت اینستاگرام
تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ایده های جذاب برای هایلایت اینستاگرام

هایلایت یکی از امکاناتی است که اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده است تا آنها برای جذاب کردن و زیباسازی بصری پیج اینستاگرامی خود و همینطور بهینه سازی پروفایل برای جذب فالوور، اعتمادسازی برای فروش بیشتر و تعامل با فالوورها از این امکان استفاده کنند.

ادامه مطلب »
insight اینستاگرام
تولید محتوا
تیم تولید محتوا

Insight در اینستاگرام چیست؟

Insight در اکانت بیزینس اینستاگرام یکی از کاربردترین ابزارها برای صاحبان مشاغل به شمار می رود. شبکه اجتماعی قدرتمند اینستاگرام، اختیاری تحت عنوان (بیزینس پروفایل اینستاگرام ) برای کاربران خود قرار داده است تا از این طریق ، بررسی داده های آماری خود و تجزیه وتحلیل صفحه ، پست …

ادامه مطلب »
اکانت اینستاگرام
تولید محتوا
تیم تولید محتوا

انواع اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام انواع مختلفی دارد که به سه نوع شخصی، بیزینس و کریتور تقسیم بندی می شود. با پیچیده تر شدن دنیای تجارت، اینستاگرام هم برای کاربران خود امکانات جدیدتری ارایه می کند تا آنها استراتژی‌های بازاریابی اینستاگرامی خود ….

ادامه مطلب »