انواع اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام انواع مختلفی دارد که به سه نوع شخصی، بیزینس و کریتور تقسیم بندی می شود. با پیچیده تر شدن دنیای تجارت، اینستاگرام هم برای کاربران خود امکانات جدیدتری ارایه می کند تا آنها استراتژی‌های بازاریابی اینستاگرامی خود ....

فهرست مطالب

اکانت اینستاگرام انواع مختلفی دارد که به سه نوع شخصی، بیزینس و کریتور تقسیم بندی می شود. با پیچیده تر شدن دنیای تجارت، اینستاگرام هم برای کاربران خود امکانات جدیدتری ارایه می کند تا آنها استراتژی‌های بازاریابی اینستاگرامی خود را تدوین کنند.

اما ، تفاوت بین حساب‌های Personal،  Instagram Business و Creator چیست؟ نتیجه ممکن است شما را شگفت‌زده کند! حساب‌های Business و Creator شباهت‌های بسیاری دارند ; اما هرکدام به سمت کاربر کمی متفاوت است. حساب‌های کریتور برای مارک های شخصی و تأثیرگذار خوب کار می‌کنند، درحالی‌که حساب‌های تجاری برای مارک‌ها و تأثیرگذارانی که قبلاً در استراتژی کسب درآمد خود ساخته‌اند ، منظور شده‌اند.

آنچه که در ادامه خواهید خواند:

اکانت اینستاگرام شخصی

اکانت اینستاگرام بیزینس

اکانت اینستاگرام کریتور

فرق اکانت اینستاگرام بیزینس و کریتور

 

اکانت اینستاگرام شخصی

یک حساب شخصی، همانطور که از اسم آن مشخص است دیگر نیازی به توضیح ندارد. این نوع از اکانت اینستاگرام برای استفاده‌های شخصی کاربران است. بنابراین ما در اینجا بیش‌ازحد توصیف نمی‌کنیم. یک حساب شخصی برای متوسط کاربر اینستاگرام مناسب است ، اما برخی از امکانات حساب‌های Business یا Creator را ندارد. این کاربران به‌طورمعمول استوری ها و پست‌های اینستاگرام خود را در مورد زندگی روزمره خود به اشتراک می‌گذارند و به‌ حساب اینستاگرام خود به‌عنوان یک برند یا تجارت شخصی فکر نمی‌کنند.

به همین دلیل این مقاله در ابتدا به بررسی اکانت های Instagram Creator vs Business می‌پردازد.

اکانت بیزینس اینستاگرام

اکانت اینستاگرام بیزینس

حساب‌های اینستاگرام Business برای برند ها و مشاغل دیگر در نظر گرفته شده است. بنابراین این حساب‌ها با امکاناتی ساخته می‌شوند که به مشاغل کمک می‌کند. با حساب‌های بیزینسی می‌توانید دکمه‌های اقدام برای عمل، تماس و… را اضافه کنید. اگر چیزی غیرازاینکه یک کاربر معمولی اینستاگرام باشید به یک اکانت بیزینسی نیاز دارید. فقط حساب‌های کسب‌وکار قادر به استفاده از ابزارهای برنامه‌ریزی پیام رسانه های اجتماعی مانند هات سوییت یا بافر هستند. اگر به دنبال اجرای تبلیغات هستید و یا به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجزیه‌وتحلیل‌ها و همچنین پیاده کردن یک برند شخصی، همه این‌ها به یک حساب بیزینسی نیاز دارد.

اکانت اینستاگرام کسب‌وکار شما شامل موارد زیر است:

 • بینش دقیق به مشخصات جمعیتی مخاطبان ، بهترین زمان برای ارسال و سایر معیارها.
 • دکمه‌های اضافی تماس به اقدام را به پروفایل خود اضافه کنید تا بتوانید اطلاعات تماس یا یک وب‌سایت را اضافه کنید.
 • آموزش با ابزارهای شخص ثالث به گونه‌ای که می‌توانید به‌صورت خودکار در پروفایل خود منتشر کنید.
 • قابلیت تبلیغ پست‌های اینستاگرام به‌عنوان تبلیغات
 • یک برچسب ، در زیر نام صفحه نمایش شما ، آنچه را که در مورد تجارت شما قرار دارد لیست می‌کند.
 • اینستاگرام پست‌های قابل خرید ، هنگامی‌که فروشگاه خود را با اینستاگرام همگام‌سازی می‌کنید.

اینستاگرام اکانت بیزینس و کریتور

اکانت اینستاگرام کریتور

اینستاگرام در اواسط سال ۲۰۱۹ این گزینه را برای پاسخگویی به نیازهای سازندگان محتوا اضافه کرد. برخلاف پروفایل‌های منظم تجاری ، نمایه‌های Instagram Creator به معنای تأمین نیازهای تأثیرگذاران و سازندگان است که هنوز شغلی ندارند. آن‌ها در تلاش هستند تا جوامع هوادار را بسازند ، مشارکت برندها را به دست آورند و در یک صنعت خاص سهیم شوند.

 

اکانت اینستاگرام کریتور شما شامل موارد زیر است.:

 • بینش دقیق در مورد جمعیت مخاطبان ، بهترین زمان ارسال و سایر معیارها.
 • گزینه‌های مخاطب را با دکمه‌های تماس اضافی ، اضافه کنید.
 • کریتورها، گزینه‌های کمتری برای دکمه‌ها نسبت به حساب‌های تجاری دارند.
 • دسترسی به “Studio Creator” اینستاگرام که تمام آمارهای شما را در یک مکان مناسب نمایش می‌دهد.
 • مرتب‌سازی صندوق ورودی به‌گونه‌ای که DM های شما را می‌توان در جعبه‌های اولیه عمومی و درخواست‌ها طبقه‌بندی کرد.
 • برچسب ، در زیر نام صفحه‌نمایش شما ذکر شده است. به‌طوری‌که بازدیدکنندگان می‌دانند تخصص شما چیست.

بیزینس اکانت یا کریتور اکانت

فرق اکانت اینستاگرام بیزینس و کریتور

۱_ insightsهای بیشتر مربوط به فالوو/ آن فالوو در حساب کریتور

از طریق ابزار Insight در اینستاگرام با یک حساب بیزینسی کاربران فقط می‌توانند تعداد فالوو و آن فالووهای هفتگی خود را ببینند. اما یک حساب کریتور شما را قادر می‌سازد به صورت روزانه فالوو و آن فالوو های خود را مشاهده کنید.

داشتن این توانایی یک امتیاز عالی است ، زیرا می‌توانید محتوای خود را متناسب با نیاز دنبال کننده‌های خود تحلیل و ارسال کنید.

به‌عنوان نتیجه این نکته ، با داشتن یک حساب کاربری به بینش‌ها و ویژگی‌های بیشتر دنبال کنندگان از استفاده از یک حساب کاربری دسترسی دارید. اگر نمی‌خواهید سوئیچ را بسازید و می‌خواهید حساب تجاری خود را حفظ کنید و بینش بیشتری داشته باشید ، همیشه می‌توانید از یک ابزار تحلیلی استفاده کنید. شما به بینش‌های گوناگونی دسترسی خواهید یافت که به شما در تقویت تعامل اینستاگرام و رسیدن به اهداف خود کمک می‌کند.

۲_گزینه‌های دسته‌بندی جدید با حساب کریتور

پس از انتخاب پروفایل Creator ، می‌توانید از میان گزینه‌های متنوعی که شما و فعالیت‌های روزانه شما را بهتر توصیف می‌کند، انتخاب کنید: سازنده ویدیو ، بازیگر ، هنرمند ، نویسنده ، وبلاگ نویس ، آشپز ، مربی و موارد دیگر. سپس ، شما باید این گزینه را انتخاب کنید که آیا می‌خواهید این زیر نام شما ظاهر شود یا خیر. برخلاف حساب‌های تجاری ، می‌توانید گزینه‌های مخاطب (ایمیل ، شماره تلفن) را از بین ببرید ، و این باعث می‌شود افراد فقط بتوانند شما را DM کنند.

۳_ گزینه دایرکت با حساب کریتور

حساب Instagram Creator همراه با فیلترهایی برای پیام‌های مستقیم است. هنگامی‌که شخص جدیدی برای شما پیامی ارسال می‌کند ، آن پیام به‌طورمعمول در بخش درخواست‌های شما در DM های شما قرار می‌گیرد. قسمت جدید در اینجا این است که اینستاگرام از الگوریتم استفاده می‌کند تا تصمیم بگیرد که آیا این درخواست احتمالاً بیشتر از سایر درخواست‌ها برای شما مهم است یا خیر.

در این صورت ، پیام در بالای لیست قرار می‌گیرد. (به‌عنوان‌مثال ، اگر پیام از یک برند، شرکت و یا تأثیرگذار است) نکته دیگر این است که به‌محض قبول کردن یک پیام درخواستی دو دسته وجود دارد که می‌توانید آن پیام‌ها را قرار دهید: اولیه یا عمومی.

برای آسان‌تر کردن امور ، اکنون می‌توانید دوستان ، خانواده ، برندهای خود را که با آن‌ها کار می‌کنید ، در Primary و افرادی که آن‌ها را نمی‌شناسید  در general قرار دهید.

حالا کدام یک بهتر است، کریتور یا بیزینسی؟!

در نبرد بین حساب های کریتور و بیزینسی ، هیچ قطعیتی وجود ندارد که بگوییم کدام یک بهتر است! با این حال ، حساب های Creator و Business Instagram در حال حاضر تقریباً با ویژگی های یکسان هستند. اینستاگرام این حسابهای تجاری و کریتور را ارائه می دهد تا هر دو گروه بتوانند ویژگی های مورد نیاز خود را برای همکاری و موفقیت کسب کنند. جابجایی به یک حساب تجاری می تواند به شما در باز کردن بینش های اضافی مورد نیاز برای موفقیت کمک کند.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments