ایده اینستاگرام

ایده اینستاگرام

پس از آنکه مسیر کلی صفحه اینستاگرامی خود را مشخص کردید، می بایستی به ساخت یک تقویم محتوایی فکر کنید. داشتن تنوع ایده اینستاگرام در ساخت یک برنامه محتوایی ضروری است. در ادامه سعی کردیم ایده‌های مختلفی را برای تولید محتوا در اینستاگرام گردآوری کنیم.

فهرست مطالب

پس از آنکه مسیر کلی صفحه اینستاگرامی خود را مشخص کردید، می بایستی به ساخت یک تقویم محتوایی فکر کنید. داشتن تنوع ایده اینستاگرام در ساخت یک برنامه محتوایی ضروری است. در ادامه سعی کردیم ایده‌های مختلفی را برای تولید محتوا در اینستاگرام گردآوری کنیم.

 

ایده اینستاگرام کد تخفیف

اولین ایده اینستاگرام : ” کد تخفیف / پیشنهاد شگفت‌انگیز “

استفاده به موقع از کدهای تخفیف و حراج‌های استثنایی می تواند برگ برنده شما باشد و به مخاطبان حس خاص بودن را القا می‌کند؛ چرا که زودتر از سایرین از تخفیف‌ها و فرصت‌های خرید ویژه مطلع می‌شوند. می‌توانید برای تاثیر بیشتر، کد تخفیف مخصوص فالوورهای اینستاگرامی تعریف کنید. تعریف کردن گزینه‌هایی مانند «ارسال رایگان برای فالوورهای اینستاگرام»، «محصول ایکس به عنوان اشانتیون برای شما» و … می‌توانند افراد را بیشتر به خرید کردن از شما ترغیب کنند.

 

 

ایده اینستاگرام نقل قول

دومین ایده اینستاگرام : ” نقل قول “

نقل قول های افراد مشهور در هر زمینه ی کاری که در آن فعالیت دارید می تواند جزو یکی از ایده های مناسب تولید محتوا در اینستاگرام باشد. این نوع محتوا اغلب برای مخاطبان جالب است و علاوه بر آن نشان می‌دهد که فعالیت برند شما در راستای ارزش‌هایی است که افراد سرشناس آن موضوع تعریف کرده‌اند.

 

 

ایده اینستاگرام محتوا آموزشی

سومین ایده اینستاگرام : ” محتوای آموزشی “

ساخت محتواهای آموزشی و نشر آن، همواره مخاطبان زیادی را به همراه داشته است. به عنوان مثال اگر فروشنده لوازم آشپزخانه‌ای مانند غذاساز هستید، چند دستور تهیه برای انواع اسموتی را که می‌توان با غذاساز تهیه کرد، منتشر کنید. اگر در رابطه با گردشگری کار می‌کنید، منتشر کردن محتوای آموزشی در رابطه با دسترسی به نقاط توریستی یک شهر خاص می‌تواند ایده جالبی باشد. این ایده تولید محتوا در اینستاگرام زمانی به نهایت جذابیت خود می‌رسد که آن را به صورت محتوای ویدیویی در بیاورید. بدین ترتیب هم ایده محتوا و هم روش اجرای آن به نهایت جذابیت خود می‌رسد.

 

 

ایده اینستاگرام پشت صحنه

چهارمین ایده اینستاگرام : ” پشت صحنه “

هر از گاهی بهتر است مشتریان شما، با چهره های انسانی برند شما بیشتر آشنا شوند. این امر علاوه بر تنوع بصری، حس اعتمادسازی بیشتر ایجاد میکند. همچنین، آنچه در پشت صحنه اتفاق می‌افتد اغلب برای رفع حس کنجکاوی افراد جذاب است. گاهی نیز در لحظه عمل کنید و نشان بدهید کارکنان شما در چه وضعیتی هستند. استوری هایی که از اتفاقات کسب و کارتون میگیرین رو داخل یک هایلایت مخصوص ذخیره کنید، اینجوری وقتی کاربر جدیدی که وارد پیجتون میشه میتونه از اتفاقات مهم کسب و کارتون با خبر شود.

 

پنجمین ایده اینستاگرام : ” ترندها “

مطالعه هر روزه اخبار و حواشی دنیا مسیر را برای یافتن ایده تولید محتوا در اینستاگرام آسان تر می کند. حواستان به انواع ترندهای روز دنیا نیز باشد. یکی از انواع ترند، انواع چالش‌هایی است که در دنیا باب می‌شود تا اتفاق‌هایی که دنیا را تحت تاثیر قرار می‌دهد. یک مثال بارز از ترندهای این روزها، شیوع بیماری کرونا و تشویق کردن مردم به شستن دست‌ها و استفاده از ماسک است. می‌توانید برای همراه شدن با این ترند، محتواهای متناسب تولید کنید.

ششمین ایده اینستاگرام : ” پیشنهاد فیلم وکتاب “

همواره بخش سرگرمی از لذت بخش ترین موضوعات در هر سن و هر مکانی است. پس بهتر است در برنامه محتوای اینستاگرامی، بخشی را به سرگرمی مخاطبان اختصاص بدهید. معرفی فیلم و کتاب می‌تواند یک گزینه مناسب در این زمینه باشد. بهتر است کتاب‌ها و فیلم‌هایی را معرفی کنید که مرتبط با زمینه کاری برندتان باشد. مثلا اگر در زمینه هوش مصنوعی و برنامه نویسی کار می‌کنید، می‌توانید فیلم AI را معرفی کنید. معرفی مستندها و کتاب‌های خودآموز نیز گزینه‌های مناسبی هستند.

هفتمین ایده اینستاگرام : ” معرفی محصولات جدید “

بعضی وقت ها می توانید زودتر از زمان موعود، یک محصول و یا خدمات نوین خود را معرفی کنید. حواستان باشد هیجان این کار زمانی است که بطور کامل آن موضوع را شرح ندهید. مثلا یک تصویر مات‌شده یا نیمه کامل از آن منتشر کنید و از مخاطبان بخواهید حدس بزنند محصول جدید شما چیست. این ایده تولید محتوا در اینستاگرام نه‌تنها هیجان‌انگیز است که میزان تعامل مخاطبان را افزایش می‌دهد.

 

ایده اینستاگرام روش تولید

هشتمین ایده اینستاگرام : ” روش تولید محصولات “

منظور اینست که شما بیایید هر از گاهی در پیج اینستاگرامی خود یک ویدیو یا مجموعه عکس هایی از فرآیند تولید محصولات یا خدمات خود را به نمایش بگذارید.  لباس‌ها چگونه دوخته می‌شوند، خوراکی‌ها چطور آماده می‌شوند، و غیره. اگر امکانش را دارید، ساخت تایم لپس یکی از جالب‌ترین راه‌ها برای این کار است.

 

نهمین ایده اینستاگرام : ” سوال ها “

پرسیدن سوال و منتظر سوال بودن یک ایده خوب تولید محتوا برای اینستاگرام است که می‌تواند تعامل زیادی بین شما و مخاطبین ایجاد کند. می‌توانید در یک پست یا استوری از مخاطب‌ها سوالی بپرسید و بخواهید به آن پاسخ بدهند. یا برعکس از قابلیت question استوری اینستاگرام استفاده کنید تا مخاطبان سوال‌هایشان درباره برند و محصولات شما را بپرسند.

 

دهمین ایده اینستاگرام : ” محتوا ی وب سایت “

اینستاگرام علاوه بر این که یک شبکه اجتماعی برای تولید و به اشتراک‌گذاری محتواهای تازه است، می‌تواند برای انتشار دوباره بعضی محتواها نیز به شما کمک کند. انتشار محتواهای وب سایت یا اطلاع‌رسانی درباره پست‌ّهای جدید وب سایت، تعامل مخاطب با شما را هم در محیط اینستاگرام و هم در بحث سایت و سئو بالا می‌برد.

 

یازدهمین ایده اینستاگرام : ” تستیمونیال “

تستیمونیال یا همان به اشتراک گذاشتن تجارب مشتریان یکی از ایده های خلاق در تولید محتوا اینستاگرام به شمار می رود که به مرور زمان باعث افزایش اعتماد مشتریان جدید و فعلی به صفحه مجازی شما خواهد شد. در صورتی که مشتری از شما راضی باشد و رضایت خود را اعلام کرده باشد، می‌توانید این رضایت را در اینستاگرام منتشر کنید. برای انتشار تستیمونیال فقط به بخش رضایت از محصول اکتفا نکنید. تبدیل مشتریان ناراضی به راضی و انتشار تستیمونیال آن‌ها نیز روش مناسبی است. با این کار به مخاطب‌ها نشان می‌دهید رضایت و حل مشکلات آن‌ها اولویت شماست.

 

ایده اینستاگرام مسابقه

دوازدهمین ایده اینستاگرام : ” مسابقه “

همواره بشر در حال مسابقه با خود و یا دیگران بوده است. برای همین برگزاری مسابقه همیشه جالب است. مسابقه، حس رقابت مخاطبان را تحریک می‌کند و در نهایت به یک تعامل شاد و مناسب در اینستاگرام می‌انجامد. مسابقه را می‌توانید به سادگی با یک مسابقه گذاشتن کامنت، یا کمی سخت‌تر با پرسیدن یک چیستان، برگزار کنید. البته از یاد نبرید که جایزه‌ای برای مسابقه تعریف کنید و در رساندن آن به دست برنده، خوش قول باشید!

 

 

 

 

 

سیزدهمین ایده اینستاگرام : ” ساخت یک هشتگ اختصاصی “

سعی کنید یک هشتگ منحصر به فرد برای صفحه خود بسازید و مثلا در یک روز مشخص از هفته محتوایی متناسب با آن هشتگ در صفحه خود منتشر کنید. این کار احتمالا به درگیر شدن بیشتر مخاطبان با محتوای شما کمک زیادی می‌کند.

مثلا می‌توانید در یک روز خاص تصاویری از لبخندهای کارکنان مجموعه هنگام کار منتشر کنید و مخاطبان خود را دعوت به لبخند زدن کنید.

چهاردهمین ایده اینستاگرام : ” اشتباهات خود را به اشتراک بگذارید! “

برای آنکه مشخص شود که کسب و کار شما را ربات‌ها اداره نمی‌کنند، برای برقراری ارتباط عمیق‌تر با مخاطبانتان خوب است که ارتباط انسانی بیشتری بین شما و آن‌ها برقرار باشد. بنابراین لازم نیست خجالت بکشید و اشتباهات خود را همراه یک داستان جذاب به اشتراک بگذارید. زیرا کسب و کار یا فرد بی‌نقص وجود خارجی ندارد.

فراموش نکنید که بهترین قصه‌گو برنده است!

 

پانزدهمین ایده اینستاگرام : ” تصاویر قبل و بعد “

انتخاب به اشتراک گذاشتن تصاویر قبل و بعد تاثیر واقعی وجود شما یا کسب و کارتان را به مخاطب‌ها نشان می‌دهد! با این تصاویر است که دیگران متوجه می‌شود شما دقیقا چه ارزشی را در حین انجام یک کار اضافه می‌کنید.

مثلا اگر چند نفر جدید را استخدام کردید، می‎‌توانید تصاویر بزرگ شدن تیمتان را کنار هم بچینید، از فرآیند تولید محصول خود عکس بگیرید و یا اگر روی برند شخصی خودتان کار می‌کنید، قبل و بعد از خلق یک اثر را به نمایش بگذارید.

ادامه دارد….

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments